گزارشی از فعالیت های کانون فرهنگی انس با فطرت

بسمه تعالی

گزارش عملکرد کانون فرهنگی اُنس با فطرت

کانون فرهنگی انس با فطرت را با توجه به نیاز مردم ، به مسائل دینی و اعتقادی برای اولین بار در ایران اسلامی دربلوار شهید چمران شیراز ، 200متر بالاتر از بیمارستان ام آر آی از اول تیرماه 1389 آغاز نموده ایم.

شایان ذکر است که مدت 22 ماه است که از برگزاری آن طرح میگذرد و تا آخر فروردین ماه سال 1391 تعداد230 جلسه مشاوره برگزار نموده ایم که در هر جلسه 10 الی 15 نفر کارشناس خبره که اکثرا از روحانیون معزز می باشند استفاده کرده ایم که در جمع بالغ بر 3000 جلسه کارشناسی در زمینه های ،احکام،دینی،اعتقادی،ادیان و مذاهب،روانشناسی شامل : (مشاوره ازدواج و خانواده ، افسردگی ، تربیتی و تحصیلی ، ترک اعتیاد) مشاوره پزشکی و حقوقی انجام گردیده است و در این مدت بیش از 60،000 نفر را مشاوره داده ایم.

از آنجا که اقشار مختلف مردم در مسائل تربیتی و روحی دچار مشکلات فراوانی می باشند و دین اسلام می تواند پاسخ ها و راهکارهای مناسبی ارائه دهد ضرورتی به نظر می رسد که روحانیون خواه و ناخواه در محل رجوع اقشار مختلف مردم قرار گیرند و آنها را بامسائل دینی و اعتقادی و اجتماعی روز آشنا سازند،تا مردم بتوانند با فطرت درونی خود که همان ذات اقدس الهی است آشنا شوند.

ما در طول این مدت توانسته ایم چند نفر را به دین مبین اسلام مشرف نمائیم که از جمله فعالیت های این طرح می باشد، همچنین با برگزاری جلسات برای گردشگران خارجی آنها را با دین و مذهب رسول خدا آشنا می کنیم که از نمونه های بارز آن می توان به مشاوره 22 تن از گردشگران آلمانی در مهر ماه سال 1390 اشاره کرد.

این طرح در حال حاضر هر هفته 2 شب برگزار می شود که در طول برگزاری جلسات تعداد زیادی از رساله های عملیه مراجع عظام تقلید-سی دی سخنرانی اساتید و کارشناسان خبره و کتابهای مذهبی در زمینه احکام-دینی و مذهبی-ولایت فقیه- ائمه اطهار- مسائل نوجوانان و جوانان و حجاب در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

شایان ذکر است که طرح انس با فطرت در ماه های گرم سال در بلوار شهید چمران و در ماه های سرد سال در مجتمع آفتاب فارس واقع در معالی آباد پذیرای علاقه مندان و همشهریان گرامی بوده و      می باشد.

در اثنای برگزاری طرح فرمهای نظر خواهی تهیه گردیده که توسط مراجعه کنندگان محترم نوشته شده است و آنها را به صورت آلبومی در آوردیم که خود موید موفقیت این طرح و نتیجه زحمات کارشناسان و مبلغین ارجمند است که در طول مدت برگزاری این طرح کمال همکاری را با ما     داشته اند.

اهداف طرح :

1 – تبلیغ ، گسترش و تعمیق فرهنگ روح بخش اسلام و تاکید بر آرمانها و ارزشهای معنوی و              فرهنگ اسلامی.

2 – همگانی نمودن تمامی عرصه های فرهنگی و تحقق آزادی فعالیتهای فرهنگی مردمی.

3 – پیشگیری از آسیب های اعتقادی ، اخلاقی ، تربیتی و ...

4 – کمک به درمان بیماران روحی و روانی با تشخیص بیماری و ارجاع آنها به مراکز مشاوره ای       از قبل تعیین شده.

5 – تحکیم بنیاد خانواده بر اساس ایمان دینی و مذهبی.

6 – ایجاد انس و الفت و کم کردن فاصله بین مردم و روحانیت.

7 – برگزاری نشستها و گفتمان دینی در معابر عمومی با حضور روحانیون و مشاورین مجرب.

انشاءالله با حمایتهای ویژه مراجع عظام تقلید و مسئولین محترم استان فارس در نظر داریم این طرح را در پارکها و فضاهای سبز استان و نقاط آسیب پذیر شهر و دیارمان گسترش دهیم و همچنین الگویی برای کل جامعه اسلامی ایران باشد.

/ 0 نظر / 115 بازدید